بازار یابی BTL

با ملل رسانه برند خود را جهانی کنید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد زمانی که قصد انجام تبلیغات برای کسب و کار خود را دارید، نخستین واژه هایی که به آن برمی خورید، واژه های نظیر ATL،BTL و TTL است.

اما این ها در بازاریابی به چه معناست ؟

در تبلیغات واژه ATL مخفف عبارت Above The Line به معنای بالای خط، واژه BTL مخفف عبارت Below The Line به معنای پایین خط، و بعدها و از ترکیب این 2 نوع بازاریابی روش جدیدی به وجود آمد به نام TTL مخفف عبارت Through The Line به معنای درون خط.

تبلیغات نوع ATL ، BTL وTTL  چه تفاوت هایی دارند ؟

ATL (Above The Line  ) :

به تبلیغاتی گفته می شود که به صورت گسترده و غیر هدفمند انجام می شود و بیشترین جنبه برندسازی دارد. مانند تبلیغات در رسانه های جمعی مانند رادیو و تلویزیون و روزنامه های کثیر الانتشار.

BTL (Below The Line  ) :

به تبلیغاتی گفته می شود که به صورت مستقیم و با تمرکز بر بازار هدف و مصرف کننده نهایی صورت می گیرد. تمرکز اصلی بازاریابی به روش BTL بر برندسازی و فروش مستقیم است.

TTL (Through The Line  ) :

به استراتژی هایی که از ترکیب روش های ATL و BTL به وجود آمده اند TTL می گویند.
مثال بارزی که از بازاریابی به سبک TTL می توان گفت، بازاریابی به روش دیجیتال مارکتینگ است.

خدمات ملل رسانه در زمینه بازاریابی BTL :

یکی از خدماتی که کانون تبلیغاتی ملل رسانه به صورت تخصصی انجام می دهد، تبلیغات به روش BTL است.
ملل رسانه با دارا بودن یک تیم متخصص در زمینه بازاریابی BTL، در مرحله اول مخاطب کالا و یا خدمات را شناسایی، و با توجه به فرهنگ، جنسیت، و موقعیت جغرافیایی مخاطبین آن ها را طبقه بندی و کار بازاریابی محصول را آغاز میکند. داشتن پرسنل متخصص یکی از شروط اصلی بازاریابی BTL است، زیرا شما به صورت مستقیم با مخاطب روبرو می شوید، که یکی از ویژگی های اصلی ملل رسانه، داشتن این پرسنل متخصص است.
سمپلینگ، مرچندایزینگ، کاتالوگ، بروشور، تبلیغات مستقیم در محل فروش کالا، برگزاری Event  تبلیغاتی و . . .  از انواع روش های BTL می باشد.

اگر برای تبلیغ محصولات خود نیاز به انواع روش های BTL دارید، می توانید با کارشناسان ما در ملل رسانه تماس بگیرید.