در هر شهری که سکونت دارید، مطمعئا بیلبوردهای شهری متفاوتی را دیده اید. تبلیغات محیطی در شهرهای بزرگ بیشتر مشاهده می شوند و بازدهی و میزان آن ارتباط مستقیم با جمعیت شهری آن منطقه دارد. 
اما جذب مشتری واقعی از میان مشاهده کنندگان این تبلیغات ممکن است بسیار اندک باشد. بنابراین اجرای اصولی تبلیغات در اینجا اهمیت بالایی پیدا می کند. زیرا، در غیراینصورت با توجه به هزینه های بالای اجرای تبلیغات محیطی باید درک و شناخت درستی از تبلیغات محیطی و انواع آن داشته باشید. 
 

معرفی تبلیغات محیطی

معرفی تبلیغات محیطی

در تعریف بنیادی، به هر گونه فعالیت تبلیغاتی خارج از خانه و بیرون از نقطه نهایی خرید مشتری، تبلیغات محیطی گفته می شود. از این بابت تبلیغاتی محیطی را با اختصار OOH ( Out Of Home ) نیز می شناسند که مرسوم ترین آنها بیلبوردها و تابلوهای شهری می باشد. 
شرکت های تبلیغات در اجرای کمپین های محیطی، در طراحی این تبلیغات از قابلیت جلب توجه استفاده می کنند که موضوع موردنظر را برای مخاطبان زیادی قابل فهم می سازد.
به گفته پژوهشگران، سابقه تبلیغات محیطی در جهان به قبل از ظهور ماشین، انقلاب مدرنیته و صنعتی بازمیگردد. البته برخی نیز تاریخ آن را همزمان با تولید انبوه و نظام سرمایه داری می دانند. در هرصورت، یکی از دلایل افزایش درخواست برای تبلیغات محیطی در شکلهای مختلف، تغییر رفتاری مردم در جامعه بوده است. این نوع تبلیغات، روش مناسبی است تا مشتری قبل از ورود به مرکز خرید، نام محصول مورد نظر را به خاطر داشته باشد. 
 

مزایای تبلیغات محیطی 

مزایای بیلبورد

در دنیای تبلیغات امروز بسیاری از شرکت ها، خدمات یا کالای خود را از طریق تبلیغات به گوش مخاطبین می رسانند. یکی از مرسوم ترین روش ها برای این کار، استفاده از تبلیغات محیطی است. در سطح شهر، هزاران نفر درحال تردد هستند، و در سطح شهر این نوع تبلیغات برای آنها قابل مشاهده و تاثیرگذار است. مهمترین مزایای تبلیغات محیطی عبارتند از:
1.    تبلیغات محیطی دارای انعطاف پذیری مکانی است: در این روش شما می توانید بسته به موقعیت جغرافیایی مورد نظر خود نسبت به تبلیغات اقدام کنید. 
2.    تعدد مشاهده توسط مخاطبین: در تبلیغات محیطی با توجه به اینکه در فضای شهری قرار دارد میتواند به دفعات و توسط عده زیادی از جمعیت منطقه شهری در طول مدت کمپین مشاهده گردد.
3.    افزایش آگاهی مخاطبین: در طراحی تبلیغات محیطی به این دلیل که پیام با بیان ساده عموما اجرا می گردد به آسانی امکان انتقال پیام و افزایش آگاهی مخاطبین از کالا/خدمت ممکن خواهد بود.
 

انواع تبلیغات محیطی 

انواع تبلیغات محیطی (2)

شاید تبلیغات محیطی یکی از ابتدایی ترین انواع تبلیغات از فعالیت های تجاری بشر به حساب بیاید اما این امر یک فعالیت کاملا تخصصی به شمار می آید. تبلیغات محیطی انواع مختلف و شیوه اجراهای گوناگونی دارد که مهمترین و رایج  ترین آنها عبارتند از:

    بیلبوردها، استرابوردها، عرشه پل ها و سازه های شهری
•    نمایشگرهای دیجیتالی و سکوهای دیجیتالی سطح شهر
•    ایستگاه های پایانه تاکسی و اتوبوس سطح شهر 
•    تبلیغات حمل و نقل و Wraps (مترو، اتوبوس، تاکسی و غیره)
•    …

انواع تبلیغات محیطی

انتخاب هوشمندانه مکان در تبلیغات محیطی و خلاقیت در اجرا مهمترین پارامتر در اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق است. اگر مطمئن نیستید چه نوع تبلیغاتی برای شما مناسب تر است، شرکتهای تبلیغاتی می توانند اطلاعات بهتری را در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید با ملل رسانه تماس برقرار کنید تا همکاران ما مشاوره های لازم در این زمینه را به شما دوستان عزیز ارائه دهند تا تصمیم مناسب تری در این زمینه اتخاذ کنید و شاهد نتایج بهتری از تبلیغات خود باشید. می توانید سوالات خود در این زمینه را از کانون تبلیغاتی ملل رسانه در مشاوره و اجرای تبلیغات محیطی بپرسید.