بازاریابی شبکه ای در کنار بازاریابی btl یک روش تجاری است که توسط نمایندگان مستقل که اغلب در خانه کار می کنند انجام می گردد. شغل بازاریابی شبکه ای از شما برای ایجاد شبکه ای از شرکای تجاری یا فروشندگان برای کمک به تعطیل کردن عملیات متداول فروش استفاده می کند.
بسیاری از شرکت های بازاریابی شبکه ای وجود دارند که برخی از آنها به عنوان طرح های هرمی محکوم شده اند. هدف از بازاریابی شبکه ایی بیشتر روی فروش کالا و خدمات به مصرف کننده نهایی است و تفاوت آن با شرکت های هرمی در پرداخت مقدماتی برای کیت های گران قیمت و شیوه قرار گیری زیرشاخه ها در نمودار درختی است.

آیا از تاثیر مشاوره دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود آگاه هستید؟

پیشگویی های کلیدی

بازاریابی شبکه ای همانند بازاریابی تبلیغات محیطی به افرادی با انرژی بالا و مهارت فروش قوی نیاز دارد ، که می توانند از یک سرمایه گذاری متوسط ، یک تجارت سودآور بسازند.

بازاریابی شبکه چگونه کار می کند؟

NETWORK-MARKETING

بازاریابی شبکه ای با نامهای مختلفی از جمله بازاریابی چند سطحی، بازاریابی وابسته ، بازاریابی مستقیم به مصرف کننده، بازاریابی ارجاع یا حق رای دادن به مشاغل خانگی انجام می شود.
شرکتهایی که از مدل بازاریابی شبکه ای پیروی می کنند ، غالباً ردیف هایی از فروشندگان ایجاد می کنند. سازندگان یک ردیف جدید در فروش خود و فروش افرادی که در ردیف خود ایجاد می کنند ، کمیسیون دریافت  می کنند. با گذشت زمان ، یک ردیف جدید می تواند یک ردیف دیگر را نیز تشکیل بدهدکه باعث می شود کمیسیون بیشتری به شخص در ردیف بالا و همچنین لایه میانی پرداخت شود.
بنابراین درآمد فروشندگان بستگی به زیرمجموعه های جدید و همچنین فروش محصول دارد. کسانی که در اوایل کار قرار گرفته اند و در رده های بالاتر قرار دارند ، بهره بیشتری می برند.

10 نقش بازاریابی در کسب و کار را با هم بخوانیم؟

مزایا و معایب بازاریابی شبکه ای

مزایای بازاریابی شبکه ای

برخی مربوط به مشاغل بازاریابی شبکه ای وجود دارد ، به ویژه آنهایی که دارای چند ردیف هستند ، که می تواند به عنوان طرح های هرمی توصیف شود – یعنی فروشندگان در ردیف برتر می توانند مبلغ قابل توجهی را برای کمیسیون های ردیف های زیر آنها بدست آورند. افرادی که در ردیف های پایین قرار دارند بسیار کمتر درآمد کسب می کنند. 

ملاحظات ویژه

هر کس که در نظر دارد به یک عملیات بازاریابی شبکه ای بپیوندد ، باید تحقیقات خود را قبل از تصمیم گیری انجام دهد. و پاسخ به این سؤالات را در نظر بگیرید:

•    آیا این امر فرصتی برای درآمدزایی با فروش محصولات یا استخدام دیگران است؟
•    سابقه کار موسسین شرکت چیست؟
•    آیا شما شخصاً علاقه مند به محصولات هستید؟
•    آیا افرادی که شما می شناسید علاقه مند به محصولات هستند؟
•    آیا محصول به طور مؤثر تبلیغ می شود؟
پس از پاسخ دادن به این سوالات میتوانید برای شرکت یا برند خود تصمیم بگیرید که آیا این روش بازاریابی برای شما مناسب است یا خیر.