اینستاگرام یکی از پرکاربردترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است. به همین دلیل یک شرایط مناسب برای بازاریابی دیجیتال است. 
اگر شما در حال انجام تلاش برای بازاریابی مشاغل خود از طریق اینستاگرام هستید، در اینجا  چند روش که ساده ترین و مؤثرترین راه های افزایش فروش خود در اینستاگرام را میتوانید مطالعه کنید.
اگر به صفحات برندهای بزرگ نگاه کنید در نگاه اولیه شما را جذب میکند شما به سراغ جستجو در صفحه میروید و آن را دنبال میکنید.

برای افزایش فروش در اینستاگرام،هیچگاه مخاطب را فریب ندهید

مخاطب بسیار باهوش است و زمانی که متوجه فریب خوردن توسط شما بشود شما را بطور کل فراموش میکند و اینگونه افراد دنبال کننده شما به مرور زمان کم و کمتر میشوند و بطور طبیعی فروش شما کاهش میابد.
پس  در تولید و محتوای خود دقت کافی را در مورد واقع گرایی موضوعات خود در نظر بگیرید و به هیچ وجه تولید و محتوای دوروغین نکنید.
حتی از دنبال کننده ها و لایک ها و کامنت های دروغین جلوگیری کنید.

آیا تعریف تبلیغ محیطی را میدانید؟

چیدمان صفحه خود را درست بسازید

•     کلیه مطالب خود را از قبل برنامه ریزی کرده و یک زمان بندی دقیق داشته باشید برای اشتراک گذاری هایتان .
•    از اشتراک گذاشتن حواشی و تخریب کردن رقبا خود اکیدا خودداری کنید.
•    برای پاسخ دهی به سوالات مشتریان خود وقت کافی را بگذارید و افراد را منتظر نگذارید.

هشتگ را فراموش نکنید

برای افزایش فروش خود در اینستاگرام از هشتگ های مربوط به خدمات یا محصولات خود استفاده کنید.اینگونه پیدا کردن شما برای مخاطبان هدف شما آسان تر می شود.نکته دیگر درباره هشتگ زیر پست هایتان افزایش شناخت شدن شما توسط مخاطبان هدفتان است.
این نکته را فراموش نکنید که قبل از استفاده از یک هشتگ باید در مورد آن تحقیق کافی را داشته باشید که مطمئن شوید برای خدمات یا محصولات شما مناسب است یا خیر.

رنگ و تصویر را فراموش نکنید

آیا میدانید شرکت های btl میتوانند تاثیر زیادی بر روی فروش اینستاگرامی شما بگذارند؟

برای افزایش فروش در اینستاگرام شما باید بیشترین توجه را به تصاویر خود داشته باشید زیرا اینستاگرام یک پلتفرم بصری است و افراد بخاطر تصاویری که میبینند در صفحه شما عضو میشوند و شما را دنبال میکنند.
پس در طراحی های خود از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید در کنار این کار باید یک پالت رنگ مشخص داشته باشید که از آن پیروی کنید.
حواستان باشد که در تصاویری که استفاده میکنید لوگو برند خود را بگذارید و تصاویر را انحصاری کنید.

از  Influencers  ها استفاده کنید

Influencers ها اشخاص محبوب در اینستاگرام هستند که پیروان آنها به دنبال توصیه های خرید هستند ، بنابراین جای تعجب ندارد که همه ی برند ها  برای تبلیغ محصولات خود به سمت ای افراد میروند.

حتما مقاله راهکار های فروش اینترنتی را برای بالا بردن فروش خود در اینستاگرام بخوانید.

محتوا را بیش ازحد راجب فروش نگذارید

مخاطبان از دیدن دائمی تبلیغات شما و گفتن کلمات فروشی خسته میشوند و از ادامه دادن دنبال کردن شما صرف نظر میکنند و بعد از مدتی دیگر شما را دنبال نمیکنند. پس بهتر از گاهی برای مخاطبان خود کلیپ های خنده دار یا کلیپ های آموزشی و یا یک محتوای خارج از فضای فروش بگذارید اما حواستان باشد محتوای تولید شده نزدیک به خدمات و یا محصولات شما باشد.
بطور مثال یک برند لباس یک فیلم کوتاه در پیج خود میگذارد و آن را در رابطه با کمک کردن به فقرا و دادن لباس به آن ها میگذارد.

جمع بندی:

با توجه به توضیحاتی که در قسمت بالا مطالعه کردید شما برای بهتر بودن و فروش بهتر باید یک استراتژی داشته باشید که اینکار را بهتر است به یک فرد کاربلد و متخصص بسپارید و مشاوران و کارشناسان در ملل رسانه میتوانند به شما در رابطه با تبلیغات و فروش مشاوره بدهند.