امروز و در این مقاله قصد داریم به مفهومی بپردازیم که اولین بار توسط پیتر دراکر مطرح شد. سیستم مدیریت بر اساس اهداف، کارمندان و صاحبان شرکت ها را بر اساس اهداف مشترک گرد هم می آورد. در این متدلوژی مدیریت همه ی افراد با هم فکری همدیگر راه رسیدن به اهداف سازمان را برنامه ریزی می کنند. یکی از معروف ترین و البته به روزترین متدلوژی های این نوع از مدیریت OKR نام دارد.
 

آشنایی با OKR

OKR کوتاه شده ی عبارت Objective and key Results است. Okr یک ابزار هدف محور است که توسط یک تیم کاری و اعضایش به منظور همکاری بیشتر استفاده می شود تا بتوانند چالش ها را درست تر مدیریت کنند و اهداف بلندپروازانه ی خود را به یک قالب قابل اندازه گیری دربیاورند. پارامترهای OKR مشخص می کنند که یک مسیر را باید چگونه و در چه جهتی طی کرد و چگونه مشارکت افراد را برای رسیدن به اهداف مشترک جلب کرد. نکته ی مهمتر آن است که این معیارها قابل اندازه گیری بوده و به همین دلیل قابل استناد هستند.
هدف به طور ساده آن چیزی است که باید به آن دست یافت. بر اساس تعریف اهداف باید قابل توجه، کاملا مشخص و قابل انجام و البته الهام بخش باشند. Okr مشخص می کند که چگونه به اهدافمان می رسیم. 
 

در رابطه با مزایا بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنتی چه میدانید؟

چه کسی OKR را ایجاد کرد؟

چه-کسی-okr-ایجاد-میکند

Okr توسط اندی گرو رئیس شرکت اینتل در سال 1970 ایجاد شده و توسط وی به جان دوئر آموزش داده شد. بعد از آن توسط شرکت های مطرح دیگری نظیر Netfilix مورد استفاده قرار گرفت.
 

OKR و شرکت گوگل

معروف ترین داستانی که درباره ی OKR وجود دارد، معرفی فلسفه ی این متدولوژی به بنیانگذاران گوگل در سال 1999 توسط دوئر است. دوئر این متد را با جمع کردن افراد سازمان دور یک میز و ارائه ی یک پاورپوینت آغاز کرد. OKR به کار رفته توسط دوئر در این ارائه به شرح زیر است:
O: ساختن یک مدل برنامه ریزی برای کسب و کار که بر اساس سه نتیجه ی کلیدی قابل اندازه گیری است:
KR1: من باید ارائه ام را سر وقت تمام کنم.
KR2: با همکاری یکدیگر یک نمونه OKR سه ماهه برای گوگل تنظیم کنیم.
KR3: توافق مدیریت را برای اجرای این OKR سه ماهه دریافت کنیم.
گوگل استراتژی کمپانی خود را بر اساس این چارچوب مدیریت تنظیم کرد و همانطور که مشاهده کردید آن را برای بازه های سه ماهه طراحی کردند.

مثال های بیشتر از OKR

بیایید یک مثال سطح بالاتر را بررسی کنیم. ثبات مالی از اهداف دست اول تقریبا تمام دولت هاست. باید معیاری وجود داشته باشد تا بتوانیم از ان طریق این ثبات را اندازه گیری کنیم. در چنین مواقعی OKR به کمک ما می آید. برای رسیدن به معیاری قابل اندازه گیری برای ثبات مالی okr یا اهداف و نتایج کلیدی اینگونه عمل می کنند:
O: رسیدن به ثبات مالی (بعنوان هدف)
KR1: واریانس عمومی بودجه را از 11 درصد به 5 درصد کاهش دهیم.
KR2: تا پایان سال مالی، 95 درصد دلارهای سرمایه ی ثبت شده را صرفا خرج کنیم.
KR3: 95 درصد دلارهای اهدا شده در سالهای مالی قبل را خرج کنیم.
این مفاهیم و نتایج کلیدی برای هر سازمان و شرکت به طور مجزا تعریف می شود. همانطور که می بینید OKR را می توانید برای سازمان ها و شرکت های مختلف و حتی برای اهداف شخصی خود نیز استفاده کنید.
 

درباره تبلیغ tvc و تبلیغات شهری چه میدانید؟

OKR و KPI چه تفاوتی دارند؟

تفاوت okr و kpi

KPI را بعنوان شاخص کلیدی عملکرد می شناسند. KPI مخفف عبارت KEY PERFORMANCE INDICATOR است. این مورد نیز یک معیار برای اندازه گیری عملکرد بر اساس اعداد و ارقام است. علت بررسی kpi در این مقاله این است که در واقع اغلب شرکت ها روش مدیریتی خود را از kpi به okr تغییر داده اند. چرا که قصد داشتند همه ی افراد حاضر در سازمان را در نتایج و اهداف دخیل کنند. پرداختن به kpi به طور کامل در این نوشته نمی گنجد اما بعنوان یک تعریف کوتاه KPI شاخصی برای معیار سنجش موفقیت هر کسب و کاری است و ساختن آن می تواند ما را یک قدم به اهدافمان نزدیک کند.
 

سخن آخر

سازمان های موفق واقع گرا هستند و به خوبی توانایی به تاخیر انداختن کارهای غیرضروری را دارند. بعلاوه همین سازمان ها از معیار های واقعی برای سنجش میزان رسیدن اعضای تیم به اهدافشان استفاده می کنند. کارمندان این سازمان ها نیز در جریان عملکرد خود و هم تیمی هایشان قرار می گیرند. متدلوژی های مدیریت نیز به همین قصد شکل میگرند. آنچه در این نوشته به آن پرداختیم از روش های پیشرو در مدیریت عملکرد و اهداف بود.

برای تبلیغات آنلاین میتوانید با مشاوران ملل رسانه تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.