دیجیتال مارکتینگ

مارکتینگ یا بازاریابی به معنای ایجاد نیاز برای محصول یا خدمت شماست. اگر همه چیز درست پیش برود، نیاز به محصول یا خدمت شما منجر به فروش و ایجاد درآمد خواهد شد.  مارکتینگ شامل شناسایی نیازها و آرزوهای پاسخ داده نشده است. ارزشی که ما به دنبال خلق آن هستیم، همواره باید برابر یا بیشتر از هزینه محصول یا خدمت برای مشتری باشد. با توجه به این مسائل، بازاریابی دیجیتال، خلق نیاز با استفاده از قدرت اینترنت و ابزارهای دیجیتال و روش هایی بر این بستر است. برای کسب موفقیت در این راه ضروری است که به عنوان صاحب یک کسب و کار با مجموعه ای متخصص در زمینه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال همکاری کنید. تیم بازاریابی دیجیتال ملل رسانه با همکاری گروهی متخصص و مجرب در حوزه بازاریابی و تبلیغات آنلاین آماده ارائه بهترین خدمات به شماست. در ادامه به ارائه تعاریفی اساسی درباره هر کدام از خدماتمان خواهیم پرداخت.

 دیجیتال مارکتینگ یکی از جدیدترین انواع بازاریابی است که به وسیله دستگاه های دیجیتال آنلاین مثل موبایل،کامپیوتر شخصی و … برای تبلیغ محصولات و یا خدمات گوناگون استفاده می شود. با گسترش آن در طول سال های 1990 تا 2000 مسیر تجارت برای همیشه تغییر کرد و حالا دیگر دیجیتال مارکتینگ یک جزء جدانشدنی در پلن های بازاریابی و حتی زندگی هر روزه است. این روزها بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای حضور فیزیکی در فروشگاه ها، از طریق دستگاه های دیجیتال خرید کنند. برای همین کمپین های تبلیغاتی روز به روز رواج بیشتری پیدا می کنند و به عنوان یکی از ابزارهای لازم برای موفقیت کسب و کار، جدی تر گرفته می شوند.

دیجیتال مارکتینگ ابزارهای بسیار قدرتمندی برای بازاریابی درون گرا، در اختیار شما می گذارد. همان طور که می دانید در بازاریابی درون گرا، مخاطب در حالی که خودش اراده کرده است و احتمالا در جست و جوی راه حلی برای مشکلاتش، با سازمان ارتباط برقرار می کند. بازاریابی محتوا، بلاگینگ، سئو و ارسال ایمیل انتخابی(opt-in email)  همگی مثال هایی برای بازاریابی درون گرا هستند. بازاریابی درون گرا بیشتر بر پایه وب است و کمک می کند که یک سازمان آسان تر در اینترنت پیدا شود. بازاریابی درون گرا قصد دارد مشتریان بالقوه را با توجه به علایقشان جذب کند در حالیکه بازاریابی برون گرا تلاش می کند همه را – بدون توجه به علاقه – به سمت سازمان بکشاند. اگر بازاریابی درون گرا را مثل فعالیت هایی برای توسعه مداوم یک ارتباط ببینیم، بازاریابی برون گرا به مثابه مقدمه آشنایی در آن ارتباط و مثل ملاقات اول است. بازاریابی برون گرا می تواند احتمال آن ملاقات اول را تا حد زیادی افزایش دهد تا پس از آن، ارتباط توسعه یابد.

بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنتی دارای مزایایی است که در ادامه به آن می پردازیم:

مزایای بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنّتی:

بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی سنتی شانسی بالاتری برای تعامل با مخاطب ایجاد می کند. خوشه بندی و هدفگذاری مشتریان در این روش آسان تر انجام می گیرد و همچنین در بازاریابی دیجیتال اندازه گیری دقیق تری از رویدادها خواهیم داشت. از سوی دیگر این روش نسبت به بازاریابی سنتی مقرون به صرفه تر است و نرخ ROI (بازگشت سرمایه) بالاتری در تبلیغات دارد. در دیجیتال مارکتینگ شناخت استراتژی رقبا آسان تر خواهد بود و همچنین امکان رقابت با شرکت ها بزرگ هم وجود دارد.

در این ارائه راجع به خدمات ملل رسانه در حوزه دیجیتال مارکتینگ توضیحات نسبتا مفصلی را خواهید خواند و با روش های تازه ای برای به کارگیری بازاریابی دیجیتال و ساختن استراتژی برای آن نیز آشنا می شوید.

موارد زیر عناوین خدمات ملل رسانه در حوزه دیجیتال مارکتینگ و موضوعاتی هستند که در این ارائه درباره آن ها خواهید خواند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از موارد زیر می توانید بر روی هایپر لینک ها کلیک کنید:

فهرست موضوعات :

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)

بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی به هر وبسایت یا اپلیکیشنی گفته می شود که امکان به اشتراک گذاشتن سریع اطلاعات را در فضای مجازی برای مردم فراهم می کند و بازاریابی شبکه های اجتماعی یعنی استفاده از این شبکه ها برای شناخت،ایجاد و یا توسعه بازار هدف در کسب و کار.

امروزه بسیاری از مردم از طریق تلفن های همراه هوشمند به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند. پیش از این هم فعالیت در شبکه های اجتماعی از طریق کامپیوترها انجام میشد. قابلیت به اشتراک گذاشتن عکس ها، ویدئوها، عقاید و رویدادها مدت هاست که بر زندگی خیلی از ما تاثیر گذاشته و همچنین شرایط را برای کسب و کار تغییر داده است. این نوع بازاریابی از نظر مالی و زمان، بسیار به صرفه است و با توجه به حضور گسترده کاربران در شبکه های اجتماعی، فعالیت در آنها برای برندها تقریبا تبدیل به یک الزام شده است.شبکه های اجتماعی به شما کمک می کنند اطلاعات دقیق و با ارزشی درباره علایق مشتری هایتان به دست آورید و همچنین از طریق آن ها می توانید بفهمید که مشتری ها درباره برند شما چه فکر می کنند.

 وقتی در شبکه های اجتماعی حضور دارید این باعث می شود مشتری به دانستن بیشتر درباره کار شما علاقه مند شود و این فرصتی است که شما از طریق تبلیغات خلاق و آگاهی بخشی صحیح، فروش محصولتان را افزایش دهید. برای اینکه تصویر مثبتی از برند خود در ذهن مردم بسازید همواره باید به فرآیند نظارت، پیگیری و اصلاح مشکلات اهمیت بدهید. برندهایی که درگیر رابطه مستقیم با مشتری ها هستند، قابل دسترس تر به نظر می رسند و این اتفاق می تواند حسن نیت برند را نشان دهد.

 شبکه اجتماعی به شما کمک می کند تا با مصرف کننده نهایی ارتباط مستقیم داشته باشید و پیشنهادها و شکایاتشان را بشنوید. با فعالیت منظم در رسانه های اجتماعی شما نه تنها مشتریان جدید بدست می آورید بلکه رابطه خود را با مشتریان فعلی هم حفظ می کنید. حضور کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی بسیار روی شهرت برند شما موثر است. در نهایت میشود گفت اگر کسب و کار شما آنلاین است و در هیچ رسانه ای عضو نیستید، شما اصلا کسب و کار ندارید.

فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر و لینکدین پرکاربردترین پلتفرم ها در شبکه های اجتماعی هستند.

در ادامه به توضیح کوتاهی درباره هر یک از این پلتفرم ها می پردازیم.

اینستاگرام

اینستاگرام یک پلتفرم امریکایی محبوب برای به اشتراک گذاشتن تصویر است. این پلتفرم با آمار 1 میلیارد کاربر فعال در هر ماه که در سال 2018 منتشر شد، از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی دنیاست. این آمار نشان می دهد هر روز بیشتر از 500 میلیون کاربر از این پلتفرم استفاده میکنند. نکته مهم دیگر این است که اینستاگرام مخاطبان زیادی از همه گروه ها دارد ( بر خلاف اسنپ چت که بیشتر مورد علاقه نوجوانان است و یا لینکدین که بیشتر یک پلتفرم شغلی به حساب می آید).  اینستاگرام به کمک قدرت جادویی«تصویر» همه سدها را شکسته و اقشار گوناگون را کنار هم جمع کرده است. واقعا کسی هست که عکس دوست نداشته باشد؟

بنابر این در هر کسب و کاری که باشید حتما بخش زیادی از مخاطبان شما عضو این شبکه اجتماعی هستند و این برای شما یک فرصت است که در محیط اینستاگرام فعالیت کنید تا روز به روز آدم های بیشتری شما را بشناسند. ضمن اینکه در حال حاضر اینستاگرام محبوبیت خاصی بین مخاطبان ایرانی دارد. روش های گوناگونی برای تبلیغ در اینستاگرام وجود دارد که یکی از موثرترین این روش ها تبلیغات اسپانسری است.

تبلیغات اسپانسری  : (Sponsored ads) برای ارتباط با مخاطب درست، در زمان درست همراه با پیغام و تصویرسازی درست Instagram ads وسیله قدرتمندی است.  Instagram adsکه ما آن را بیشتر با نام تبلیغات اسپانسری اینستاگرام می شناسیم شیوه ای است که در آن با پرداخت هزینه به اینستاگرام تبلیغات شما برای مخاطب هدفتان به نمایش در می آید. با این روش کاربران بیشتری می توانند پست های شما را ببینند. اینستاگرام این کاربران را بر اساس نیازها و علایقشان انتخاب می کند و محتوای شما را در معرض دید آن ها قرار می دهد.

تبلیغات  اسپانسری مثل یک پست معمولی در صفحه به نمایش در می آید و فقط یک لیبل Sponsored همراه با آن دیده می شود. پست ها و استوری هایی که در اینستاگرام می بینید در حالیکه صفحه هایشان را فالو نکرده اید جزئی از تبلیغات اسپانسری اینستاگرام هستند. این نوع تبلیغات ممکن است در صفحه اکسپلور هم به نمایش در آیند. از طرف دیگر تبلیغات اسپانسری برای مخاطب آزاردهنده نیستند و نسبت به سایر روش های تبلیغ، کمتر سر زده به نظر می رسند.

تاثیر تبلیغات اسپانسری محدود به یک روز نیست . این نوع تبلیغ تاثیر نسبتا ماندگاری دارد و تجربه نشان داده است که حتی در روزهای بعد، همچنان میزان تعامل کاربران با صفحه مشتری در حدی بالاتر از پیش باقی می ماند.

قیمت تبلیغات اسپانسری اینستاگرام به دلار محاسبه می شود و  با توجه به پکیج انتخابی شما متغیر است..

انواع خدمات ما برای تبلیغات اسپانسری اینستاگرام به قرار زیر هستند:

تبلیغ در IGTV

تبلیغ در استوری

تبلیغ با عکس و یا ویدئو ( به صورت پست)

تبلیغ در صفحه جستجوی اینستاگرام (Explore ads)

تبلیغات فروش (Shopping ads)

ملل رسانه ار معدود آزانس های تبلیغاتیی است که سابقه طولانی و تجربه زیادبی در این روش یعنی تبلیغات اسئانسری دارد شما میتوانید برای سفارش و یا کسب اطلاعات بیشتر در باره این روش تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.

فیسبوک

فیسبوک یک پلتفرم آنلاین برای به اشتراک گذاشتن عکس،ویدئو و نوشته ها با دوستان،بستگان و … است. اما در سراسر دنیا از این شبکه جتماعی برای تبلیغات کسب و کارها نیز استفاده می شود.

فیسبوک با حدود 5/2 میلیارد فعالیت ماهانه کاربرانش همچنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی باقی مانده است. علی رغم فیلتر بودن فیسبوک در ایران این پلتفرم هنوز طرفداران قدیمیی خودش را دارد و برخی شرکت ها هنوز از این امکان برای ارتباط با مخاطبانش استفاده می کنند. بسته به شرایط کسب و کار و مخاطب هدف شما، فیسبوک ممکن است بتواند ابزار مناسبی برای تبلیغات تجاری باشد.

توئیتر

کاربران توئیتر میتوانند با پیغام هایی تحت عنوان توئیت، در فضای عمومی درباره هرچه که می خواهند بنویسند و یا عکس و فیلم آپلود کنند.

مطابق آخرین آمار منتشر شده در 2020 توئیتر هم اکنون 330 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

برخی از کسب و کارها از این فضا نیز برای معرفی خودشان استفاده می کنند. با توجه به تعداد مخاطبان ایرانی توئیتر، این پلتفرم می تواند وسیله خوبی برای آشنایی مخاطب با شما باشد.

لینکدین

لینکدین یک سرویس آنلاین برای کسب و کار و استخدام است که از طریق وبسایت و اپلیکیشن موبایل در دسترس است. لینکدین بیشتر برای به نمایش گذاشتن رزومه کاری و آگهی های استخدام به کار می رود.

این شبکه با آمار 303 میلیون کاربر فعال در ماه پلتفرم بسیار مهمی برای کسب و کارها به شمار می آید. اگر صاحب یک کسب و کار هستید بهتر است حتما عضو لینکدین باشید تا حرفه ای ها بتوانند شما را ببینند.شما به عنوان صاحب یک کسب و کار هم می توانید از لینکدین برای شناخت بیشتر رقبایتان استفاده کنید و همچنین می توانید با معرفی خودتان در این پلتفرم، فرآیند جذب نیرو را برای سازمانتان آسان تر کنید.

بسیاری از کسب و کارها معمولا در تمام این پلتفرم ها عضو و حتی فعال هستند؛ اما عاملی که میزان موفقیت هر یک را رقم می زند، نوع استفاده آن ها از این شبکه های اجتماعی است؛ مهم این است که با توجه به شخصیت مخاطب هدفتان و همچنین کیفیت فضای هر کدام از رسانه ها، بدانید بهترین روش تولید محتوا چیست.

برگشت به فهرست موضوعات

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ و حفظ رابطه با مشتریان

ایمیل مارکتینگ یعنی فرستادن ایمیل های تجاری، معمولا به گروه خاصی از مردم که مشتری بالقوه و یا فعلی شما هستند. محتوای این ایمیل ها معمولا تبلیغات، پیشنهاد همکاری، درخواست فروش و یا جمع آوری کمک های مردم است.

هنوز آدم های زیادی وجود دارند که اینباکسشان را هر روز چک میکنند و با توجه به فراگیری استفاده از گوشی های هوشمند چک کردن ایمیل در هر زمان و مکانی امکان پذیر است. با ارسال ایمیل که روش آسان و ارزانی هم به حساب می آید میتوانید به مشتریان فعلی خود نشان دهید که برایشان ارزش قائلید. مردم ازینکه  یک برند با آنها به عنوان یک فرد(و نه به عنوان یکی مثل بقیه) ارتباط برقرار کند خوششان می آید. البته این ارزش باید در پیغام هایی که برای افراد می فرستید هم نمایان باشد. هرچه بهتر این کار را انجام دهید، آدم ها بیشتر به شما گوش خواهند سپرد و با اقدام مورد نظر شما  (Call to action)راحت تر درگیر می شوند.

CTA یا کال تو اکشن دعوت به اقدامی است که انتظار می رود مخاطب پس از دیدن یک محتوا انجام دهد. انتخاب CTA بستگی به هدف بازاریابی و میزان آشنایی مخاطب با موضوع دارد؛ مثلا کال تو اکشن می تواند یک لینک مستقیم برای خرید محصول و یا صرفا پیشنهادی برای مطالعه بیشتر درباره آن محصول باشد.یک کال تو اکشن موثر، شفاف است و با پیغام اصلی مارکتینگ در یک راستا قرار دارد.در حوزه تبلیغات CTA هم می تواند آخرین مرحله و اوج یک آگهی باشد و هم می تواند به عنوان بخشی میانی از فرآیند تبلیغ عمل کند. ممکن است برای فروش یک محصول چندین کال تو اکشن در نظر گرفته شود. مثلا فرآیند می تواند با یک CTA برای پیشنهاد اشتراک رایگان به مشتری آغاز شود و مدتی بعد با چند CTA دیگر مشتری را به خرید ترغیب نماید.

ایمیل مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که مشتری هایتان را بر اساس ترجیحاتشان دسته بندی کنید تا متناسب ترین پیغام ها را برای هر دسته ارسال کنید. مثلا میتوانید در شبکه های اجتماعی نظر سنجی برگزار کنید و بحث راه بیندازید؛ وقتی که آن ها درگیر این فرآیند بشوند شما دقیقا خواهید فهمید که مشتری هایتان برای چه چیزهایی ارزش قائلند.

در پروسه ایمیل مارکتینگ به دنبال فروش آنی در کوتاه مدت نباشید. سعی کنید با استفاده از این امکان، یک رابطه ساختارمند و توام با اعتماد برای مشتری بسازید که همیشه در حال رشد باشد. این راه را به مرور زمان هموار کنید. به بیان دیگر ایمیل مارکتینگ میتواند به شما در اجرای یک کمپین بازاریابی قطره ای کمک کند.

فراموش نکنید که مانند هر روش بازاریابی دیگری، ایمیل مارکتینگ هم نیاز به ارزیابی بعد از نتیجه دارد. مدتی پس از ارسال باید نرخ باز شدن ایمل (open rate) را بررسی کنید تا ببینید چند درصد از مخاطبان دلشان خواسته پیغام شما را ببینند. انتخاب اسم و سابجکت(موضوع) مناسب تاثیر زیادی در این مرحله دارد.

قدم بعدی بررسی CTR  است. بعد از باز کردن ایمیل شما، چند درصد افراد محتوا را دیده اند و روی لینک ارسالی شما کلیک کرده اند؟ میانگین تعداد کلیک در صنایع در حدود 7% است.

بعد از بررسی CTR میتوانید به دنبال نمود عملی باشید. یعنی ببینید تا چه حد توانسته اید مشتری را به سمت کاری که میخواستید(مثلا تماس تلفنی) هدایت کنید.

همچنین به کمک ایمیل مارکتینگ میتوانید ترافیک وبسایتتان را افزایش دهید و مشتری ها را به بازدید از وبسایتتان سوق دهید. مطلبی را در ایمیلتان بیان کنید و از مخاطب دعوت کنید ادامه اش را در وبسایتتان دنبال کند. مثلا ممکن است یک آموزشگاه درباره کلاس های جدیدش با ظرفیت محدود به مخاطبین ایمیل بزند و از آن ها دعوت کند که توضیحات بیشتر را در وبسایت بخوانند یا ثبت نام کنند.

در نهایت توجه داشته باشید که معمولا آدم ها دوست دارند به یک گروه یا دسته خاص تعلق داشته باشند. همه مشتری های شما شکل هم نیستند. باید به آن ها نشان دهید که تفاوت هایشان را درک می کنید و به این تفاوت ها اهمیت می دهید. برای این کار مثال های زیادی وجود دارد. مثلا استارباکس به مشتری های طلایی خود در ایام تعطیلات نوشیدنی رایگان می دهد. باید کشف کنید که برای مخاطبان شما چه چیزی ممکن است مناسب باشد.

شرکت ملل رسانه به شما در پیدا کردن بهترین شیوه برای استفاده از ایمیل مارکتینگ کمک خواهد کرد.

در این قسمت به بیان راهکارهایی برای حفظ رابطه با مشتریان قبلی پرداختیم. حال میخواهیم چند پیشنهاد موثر برای به کارگیری ایمیل مارکتینگ و جذب مشتریان تازه ارائه کنیم.

ایمیل مارکتینگ و جذب مشتریان تازه

در این بخش یک راهکار چند مرحله ای برای استفاده از ایمیل مارکتینگ ارائه می کنیم؛ در ارائه این راهکارها تلاش کرده ایم که قوانینی را برای برقراری اولین ارتباط با مشتری پیشنهاد کنیم. این مراحل به طور کلی بیان شده اند و راهکارهایی عمومی به شمار می آیند.

مرحله اول: کسب اجازه

مردم این روزها هموراه در معرض آگهی ها هستند و این اتفاق، بسیاری از اوقات آن ها را آزار می دهد. نباید گمان کنید که پیغام شما به خودی خود متمایز است. به تعبیری میتوان گفت شما در اینباکس مخاطبان، مانند یک مهمان هستید که باید بسیاری از اصول را رعایت کند و بهترین رفتارش را به نمایش بگذارد. پس بهتر است برای ارسال اولین ایمیل از او کسب اجازه کنید. راه های زیادی برای این کار وجود دارد. یکی از پیشنهادهای رایج ارائه خدمات رایگان است. عضویت در بخش خبرنامه و یا آپدیت محصولات می تواند بهانه خوبی برای کسب اجازه از مشتری باشد.

نمی توانیم قاطعانه بگوییم که کدام شیوه برای انگیزه ای که شما دارید مناسب تر است اما می توان گفت که گرفتن ایمیل مشتری باید با یک هدف مشخص انجام گیرد. در اینجا نقش یک Call to action قدرتمند و همچنین اهمیت حضور کپی رایترها مشخص می شود.

برای خودتان اعتبار خلق کنید، توضیح دهید ایمیل ها برای چه هستند و مردم را به دریافت آن ها علاقه مند کنید. این که به نوشتن جمله « ایمیلتان را وارد کنید» بسنده کنید چندان انگیزه بخش نخواهد بود.

مرحله دوم: ارائه محتوای عالی

موفقیت در ایمیل مارکتینگ بسیار به سطح توقع مخاطب بستگی دارد و این چیزی است که شما می توانید تعیین کنید. اگر کال تو اکشن قدرتمندی داشته باشید و بتوانید به موقع پیگیری کنید آن زمان است که می توانید بر روی تاثیرات مثبت ایمیل مارکتینگ حساب کنید. مثلا اگر قول بدهید که هفته ای یک ایمیل ارسال کنید ولی در عمل هر روز آن ها را ارسال کنید باید خود را برای شکست آماد کنید. بر عکس این حالت نیز ممکن است؛ مثلا اگر مخاطب انتظار به روزرسانی محصول را داشته باشد و شما تاخیر کنید آن گاه هم ناراضی خواهد بود. به همین دلیل اولین ایمیل پیگیری نقش بسیار موثری در موفقیت ایمیل مارکتینگ شما خواهد داشت.

مرحله سوم: تحلیل

در این مرحله به ارزیابی تاثیر کمپین ایمیل خود می پردازید. سرویس های ارسال ایمیل معمولا دارای قابلیت ارائه گزارش هستند. سه تا از مهم ترین چیزهایی که باید بررسی شود open rate یا نرخ باز شدن ایمیل ها، CTR یا نرخ کلیک ها و همچنین تعداد لغو اشتراک هاست.

نرخ باز شدن به شما خواهد گفت که چند نفر ایمیل شما را باز کرده اند و این که شما چقدر در شروع رابطه با مخاطبان موفق هستید. اگر نرخ باز شدن ایمیل ها پایین باشد به این معنا خواهد که مشترکین تان چندان به شما متعهد نیستند . پس باید سخت تر کار کنید تا ارزش بیشتری برای مخاطبان خود بسازید و توقعاتشان را مدیریت کنید.

CTR به شما نشان می دهد که چند نفر روی لینک داخل ایمیلتان کلیک کرده اند. اگر CTR پایین باشد به احتمالا به این دلیل است که شما مخاطبانتان را به درستی هدف نگرفته اید. اما همچنین ممکن است عدم جذابیت محتوا علت این اتفاق باشد که در این صورت باید بر روی نوشتن نسخه ای تاثیرگذارتر تمرکز کنید.

لغو اشتراک الزاما نشانه بدی نیست چرا که می تواند نشانه ی الک شدن مخاطبان نادرست باشد. اما اگر نرخ آن پس از ارسال ایمیل بالا باشد، آن گاه نیاز به یک کار اساسی دارید. اتفاقات زیادی می توانند دلیل این ناکامی باشند. این امر نیاز به تحلیل بیشتر توسط کارشناسان دارد.

 آنالیتیک ها یا ابزار های تحلیلی ایمیل ، برای برقراری یک ارتباط موثر بسیار حیاتی هستند. آن ها سرنخ های بسیار خوبی به شما می دهند تا بدانید که در کدام بخش ممکن است اشتباه کرده باشید.

ملل رسانه به شما کمک میکند تا پس از آنالیز شرایط کسب و کارتان، بهترین کمپین ایمیلی را به همراه شما طراحی کند.

برگشت به فهرست موضوعات

تبلیغات نمایشی(Display advertising)

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی دیجیتال تبلیغاتی تصویری هستند که در وبسایت ها، اپلیکیشن ها و یا شبکه های اجتماعی و از طریق بنرها یا فرمت های ویدئو، عکس، فلش و یا نوشته ها انجام می شوند. هدف عمده تبلیغات نمایشی رساندن پیغام برند به بازدید کنندگان سایت است. کمپین های Display گوگل به رویت  80 درصد کاربران جهانی اینترنت می رسد. تبلیغات نمایشی یا Display به روش های زیر ارائه می شوند:

بنرهای گرافیکی: بنرهایی تصویر محور هستند که در تبلیغات اینترنتی بسیار محبوب اند. هدف بنرهای گرافیکی پروموت کردن برند و یا کشاندن کاربرها از سایت میزبان به سوی سایت تبلیغ کننده بنر است.

تبلیغات Overlay یا شناور: این نوع تبلیغ که به تبلیغات همپوشانی نیز معروف است زمانی به وجود آمد که تاثیر تبلیغات ویدئویی زیر سوال رفت. تبلیغات شناور یک پوشش نیمه شفاف در یک سوم بالایی یا پایینی ویدئو ایجاد می کند که معمولا به صورت نوشتار یا تصویری ثابت است.

بنرهای گول زننده یا Trick Banners: بنر گول زننده یک آگهی تبلیغاتی آنلاین است که برای کپی کردن سبک سیستم عامل یا پیام خطای مهم نرم افزار طراحی شده است تا با فریب دادن کاربران باعث شود آن ها روی بنر کلیک کنند. با کلیک بر روی Trick Banner بازدید کننده به وب سایت تبلیغ دهنده خواهد رفت.

Pop-up و Pop-unnder: پاپ آپ یکی از اشکال تبلیغات آنلاین در دنیاست. وقتی شما سایتی را باز می کنید اما سایت دیگری برای شما بالا می آید و شما به آن هدایت می شوید پای تبلیغات پاپ آپ در میان است. پاپ آندر نیز نوعی دیگر از تبلیغات پاپ است. پاپ آندر در زیر صفحه اصلی مرورگری که مشغول نمایش است باز می شوند و به همین دلیل کاربر پس از بستن صفحه اصلی خود، متوجه آن ها می شود.

بین مطلب یا Interstitial : تبلیغاتی تعاملی و تمام صفحه هستند که رابط کاربری برنامه یا سایت میزبان آنها را پوشش می دهد. این تبلیغات در فاصله میان محتواها نشان داده می شوند ، بنابراین در نقاطی که کاربر به صورت طبیعی باید منتظر بماند و یا وقفه ها قرار می گیرند ، مثلاً در بین مراحل یک بازی.

تبلیغ مدت دار یا با اندازه متغیر Expanding Ad : یک استراتژی بازاریابی با تأثیر بسیار بالا است که به شما کمک می کند تا بر کوری بنر غلبه کنید و پیام تبلیغات را به بازدیدکنندگان یک وب سایت منتقل نمایید. این روش، خود دارای انواع گوناگون است که بر اساس عملی که منجر به Expand یا گسترش می شود متفاوت اند. برخی از تبلیغات هنگام بارگیری صفحه به طور خودکار گسترش می یابند. سایر موارد فقط درصورتی که کاربر اقدام خاصی را انجام دهد (مانند کلیک کردن یا شناور کردن برای مدت زمان مشخصی) گسترش خواهند یافت.

تبلیغات ویدئویی: تبلیغات ویدئویی تبلیغاتی هستند که همراه با یک محتوای ویدئویی که کاربر میخواهد آن را تماشا کند به نمایش در می آیند. این تبلیغات یا در ابتدای ویدئو (Preroll) یا در میان ویدئو (Midroll) و یا در انتهای ویدئو (Postroll) نمایش داده می شوند. مانند تبلیغاتی که در هنگام پخش ویدئو در سایت یوتیوب پخش می شوند.

بعضی از انواع تبلیغات نمایشی مانند تبلیغات تلویزیونی به شرطی که با یک استراتژی مناسب انجام شوند اثر بخشی بسیار بالایی دارند. شما می توانید با رفتن به سراغ یک مشاوره تبلیغات مناسب به این مهم دست پیدا کنید

برگشت به فهرست موضوعات

کمپین های تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی یعنی اجرای برنامه ریزی شده مجموعه ای از کارها ، در یک دوره زمانی مشخص برای تبلیغ کردن محصول یا خدمت.

یک کمپین تبلیغاتی معمولا متشکل از تبلیغاتی است که همگی درباره موضوعی یکسان هستند و هدف مشخصی برای دستیابی دارند.

اهدافی که برای یک کمپین در نظر می گیرند معمولا عبارت اند از:

معرفی یک محصول جدید: با یک فرآیند آگاهی بخشی مناسب میتوانید مردم را تحریک به خرید کنید یا حداقل مرحله اول این کار را به انجام برسانید. تصویر و یا شناخت اولیه ای که از خدمت یا محصول خود ارائه می کنید بسیار حائز اهمیت است و سرنوشت نهایی کار، شدیدا به آن وابسته است.

افزایش فروش یک محصول و یا خدمت: گاهی کمپین ها صرفا با هدف رسیدن به میزان معینی از فروش یک کالا یا خدمت برنامه ریزی می شوند.

توسعه بازار: برخی کمپین ها با هدف توسعه بازار طراحی می شوند. مثلا ممکن است بخواهید با طراحی یک کمپین محصول خود را که تا امروز فقط در تهران شناخته شده به مردم شیراز هم معرفی کنید و بازار خود را توسعه دهید.

رقابت: تبلیغات کافی و مستمر میتواند محصول شما را از چنگال رقبایتان نجات دهد و این یکی از اهداف مهم کمپین های تبلیغاتی است.

نشان دادن حسن نیت: ممکن است تحت شرایط خاصی لازم بدانید حسن نیت برند خود را به مخاطبان نشان دهید.

آموزش به مشتریان: اساسا هر تبلیغ در طبیعت خود بُعد آموزشی هم دارد چرا که مصرف کنندگان را با یک محصول جدید و طرز کار آن آشنا می کند و یا طرز کاری تازه از یک محصول قدیمی را به آن ها می آموزد.

حذف واسطه ها: این کار با هدف ایجاد یک رابطه مستقیم میان تولیدکننده و مصرف کننده صورت می گیرد. با این کار مصرف کننده، محصول را با قیمتی پایین تر خریداری میکند و سود تولید کننده هم بیشتر می شود.

برند سازی: وقتی محصول یا خدمتی با تکیه بر نام یک برند ارائه می شود، به مخاطب در مورد کیفیت اطمینان می دهد. در دوران کنونی سال هاست که اهمیت برندها به اثبات رسیده و بسیاری از شرکت ها در پی آن هستند خود را به یک برند قابل اعتماد تبدیل کنند.

حمایت از نمایندگان برند و یا فروشندگان: تبلیغ خوب، کار فروشندگان را تسهیل میکند چرا که مصرف کننده از قبل با محصول آشناست و راحت تر خرید می کند. همه می دانیم تبلیغات و فروش مثل استکان و نعلبکی هستند. حتی مصرف کنندگانی اهمیت چندانی برای برندها قائل نیستند نیز، ناخودآگاه محصولی را که قبلا دیده باشند به محصولی که نشناسند ترجیح می دهند.

افزایش فرصت های شغلی: تبلیغات می تواند در یک جامعه اشتغال زایی کند. افراد مستعد از جمله عکاس ها، نقاش ها، آهنگسازها، کارتونیست ها و مدل ها می توانند با آژانس های تبلیغات همکاری کنند و این اتفاق گامی مثبت برای اقتصاد جامعه به شمار می آید.

ممکن است کمپینی طراحی کنید که مثلا در دراز مدت قیمت یک ماده اولیه را کاهش دهید که در چرخه تولید از آن استفاده کنید.

ترویج یک سبک زندگی: ،تبلیغات نقش مهمی در فرهنگ سازی و آموزش مردم به عهده دارد. بسیاری از مسائل اجتماعی نظیر کودکان کار، مصرف دخانیات، مشکلات خانواده و … به کمک تبلیغات می توانند به راه حل نزدیک تر شوند. لایف استایل بسیاری از مردم تحت تاثیر تبلیغات شکل می گیرد و کمپین های تبلیغاتی می توانند مستقیما با هدف ترویج یک لایف استایل طراحی شوند.

از آنجایی که نتایج کمپین های تبلیغاتی از نظر عددی بسیار قابل اندازه گیری هستند، این کمپین ها می توانند برای کسب و کار شما بسیار موثر باشند. هر چقدر که شما پارامترهای دقیقتری برای اندازه گیری نتایج داشته باشید، تبلیغات بعدی موفق تری خواهید داشت. کافی است میزان تعامل مخاطب را با هر کدام از تبلیغ ها بسنجید آن گاه میتوانید تبلیغات کم فایده را حذف کنید و هزینه های تبلیغات خود را به بهترین شکل مدیریت نمایید.

از نظر میزان تعامل در میان انواع کمپین های تبلیغات ، کمپین های UGC) user Generated Content) یکی از بهترین ها هستند.در این مدل، مخاطب به میل خود شخصا برای برند تولید محتوا می کند.

تبلیغات btl و تبلیغات محیطی نیز از کارآمد ترین و موثر ترین روش های تبلیغات و بازاریابی می باشد و تاثیر بسیاری در برندسازی و معرفی بیزینس شما دارد

برگشت به فهرست موضوعات

سئو

بهینه سازی موتور های جستجو

به فرآیند بهینه سازی وبسایت بر اساس الگوریتم های گوگل که باعث افزایش بازدید و ترافیک وبسایت می شود  SEO) search engine optimization) می گویند.

فرآیند سئو دو بخش دارد: سئوی on page  و off page. هر کدام از این دو بخش دارای اهمیت خاص خود است .

سئوی on- page در هنگام کدنویسی وبسایت انجام می شود و شامل قواعدی است که کدنویس باید آن ها را رعایت کند.

سئوی off-page به تمام فعالیت هایی گفته می شودکه برای بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو و خارج از کدنویسی سایت انجام می شوند .

اصلی ترین روش های سئوی off-page عبارت اند از: تولید محتوا، انتخاب کلمات کلیدی، بک لینک گرفتن از سایت های دیگر و استفاده از ابزارهای گوگل مثل google analytics و webmaster tools. در اینجا هر یک از روش های سئوی off-page را برای شما توضیح خواهیم داد.

تولید محتوا: به معنای نوشتن متون و مقالات اختصاصی برای مخاطب هدف است. تولید محتوا یکی از موثرترین روش های درگیرکردن مخاطب است. یک محتوای مناسب، به سوالات ذهن مخاطب پاسخ می دهد و می تواند ایجاد اعتماد کند. محتوای خوب یک دارایی است زیرا زمینه گفت و گوی مشتری را با شما فراهم می کند. محتوا این توانایی را دارد که برای مخاطب یک تجربه خوب رقم بزند و او را مجبور کند که برای تجربه های خوب بعدی دوباره نزد شما بیاید.محتوای خوب نشان دهنده تخصص و تجربه شما در زمینه کاریتان است. تولید محتوا مستمر و با کیفیت تاثیر به سزایی بر سئوی وبسایت شما خواهد داشت.

انتخاب کلمات کلیدی: این فرآیند شامل یافتن و به کار بردن واژه هایی است که مخاطبان آن ها را سرچ می کنند تا به موضوع مورد نظر برسند. هر صنفی کلمات کلیدی خاص خود را دارد. با توجه به سیاست های کسب و کار و همچنین با در نظر گرفتن وضعیت سئوی رقبا و نیاز مخاطب، کلمات کلیدی مناسب برای شما انتخاب خواهد شد.

بک لینک: بک لینک گرفتن یا لینک بیلدینگ یکی از تاکتیک های سئو است که در آن، اطلاعات از سایت های دیگر به سایت شما لینک می شوند تا ترافیک ورودی سایتتان افزایش یابد و رتبه آن در گوگل بالاتر رود. با وجود اینکه الگوریتم های گوگل معمولا در حال تحول اند، اما بک لینک ها همچنان به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی موتورهای جستجو برای تشخیص رتبه سایت(در کلمات کلیدی) به حساب می آیند.این لینک ها برای گوگل نشانه ای از اعتبار وبسایت شماست. البته مهم این است که از کدام سایت ها به سایت شما لینک می دهند. اگر لینک از وبسایتی باشد که تازه ساخته شده و یا رتبه خوبی ندارد تاثیر آن کمتر است. بهتر است سایت هایی که به شما لینک می دهند در حوزه صنعت خودتان باشند.

تحلیل داده: تحلیل داده یعنی دانش تحلیل اطلاعات خام و استنتاج درباره آن ها. بسیاری از روش ها و فرآیندهای تحلیل داده به صورت خودکار انجام می شود.کافیست کار کردن با ابزارهای تحلیل داده را بلد باشید تا بتوانید به کمک الگوریتم ها و پردازش مکانیکی اطلاعات را بررسی کنید.

ابزارهای تحلیل داده در سئو

ابزارهای تحلیل داده می توانند پارامترهایی را برای شما مشخص کنند که ممکن است در انبوه اطلاعات گم شوند. این اطلاعات می توانند به افزایش بهره وری کلی کسب و کار شما کنند.با استفاده از تحلیل داده شما متوجه خواهید شد که کدوم یک از تبلیغاتتان برای مشتری هایتان موثرتر بوده اند. از این طریق خواهید فهمید که کدام بخش از هزینه هایی که متحمل می شوید کم فایده ترند و می توانید هزینه های اضافی را کاهش دهید. از طرفی بررسی روندهای بازار می تواند به شما در شناخت بهتر رفتار مشتری هایتان کمک کند تا بدانید مشتری دقیقا به چه چیز نیاز دارد و یا حتی می توانید حدس بزنید در آینده به چه چیز نیاز خواهد داشت و با نوآوری در محصولات یا خدماتتان، آن نیاز را پیش از رقبایتان برطرف کنید و به بهترین جایگاه بازار دست یابید.

تحلیل داده می تواند دقت و ارزش همه فعالیت های کاری شما را افزایش دهد. از مهم ترین ابزار های تحلیل داده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

google analytics : یکی از قابل اتکاترین ابزار های گوگل بوده که به صورت رایگان قابل استفاده است. گوگل آنالیتیکس آمارهای دقیقی را از تعداد کاربران، کانال های ورودی آن ها، مدت زمان بازدید از وب سایت و اینکه از کدام کشورها هستند ارائه می دهد.

Webmaster tools: یکی دیگر از ابزار های رایگان گوگل است که اطلاعات کاملی درباره لینک ها، صفحات وب سایت و ارورهای آن نمایش می دهد.

Ahref: یکی از بهترین ابزارها برای آنالیز رقبا است که با پرداخت هزینه می توانید از آن استفاده کنید.

Kwfinder: این ابزار اطلاعات کاملی درباره کلمات کلیدی، تعداد دفعات سرچ آن ها، میزان رقابت کلمات با یکدیگر و همچنین رقبایی که از آن ها استفاده کرده اند ارائه می دهد.

در این بخش سعی کردیم توضیحاتی اجمالی درباره سئو ارائه کنیم. امروزه اهمیت سئو بیشتر از هر زمان دیگری آشکار است.صاحبین کسب و کارها به اهمیت داشتن یک وبسایت با سئوی مناسب پی برده اند. مطابق آمارها 93% مردم قبل از خرید درباره محصول سرچ می کنند. این یعنی اگر شما وبسایت مناسبی ندارید در واقع فقط از 7% پتانسیل بازار استفاده می کنید. هر چقدر محصول بزرگتر و گران تر باشد تحقیقات قبل از خرید بیشتر خواهد بود. مردم میتوانند از طریق سایت با برند، ویژگی ها،اندازه و رنگ محصولات و همچنین قیمت ها آشنا شوند.وبسایت و سئو مهم ترین رکن حضور آنلاین کسب و کار شماست.داشتن یک وبسایت قابل دسترس با طراحی خوب و اطلاعات به روز به کسب و کار شما اعتبار می بخشد.

برگشت به فهرست موضوعات

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یکی از روش های بازاریابی اینترنتی است که در آن شما به ازای هر بار که روی تبلیغتان کلیک شود پول پرداخت می کنید. در واقع شما دارید برای وبسایت خود بازدید می خرید و هزینه هر بازدید را می پردازید. تبلیغات کلیکی در سالهای اخیر به یکی از روش های محبوب در اینترنت تبدیل شده است؛ چرا که هزینه های در کنار نتایج آن کاملا قابل رویت است و شما با خریدن این نوع تبلیغ، کمتر نگران هدر رفتن پولتان هستید.

در اینجا به چند نمونه از انواع تبلیغات کلیکی اشاره خواهیم کرد:

PPC

Pay Per Click یک مدل تبلیغات اینترنتی است که در آن مشتری به ازای هربار کلیک خوردن تبلیغ به پابلیشر (ناشر) پول پرداخت می کند.

PPV

Pay per view یکی از روش های تبلیغات اینترنتی است که در آن مشتری به ازای هر بار دیده شدن وبسایت یا تبلیغش به پابلیشر پول پرداخت می کند.

PPI

Pay per impression یکی از روش های تبلیغات است که در آن مشتری به ازای هر بار به نمایش درآمدن تبلیغش در یک وب پیج خاص ، پول پرداخت می کند.

CPA

Cost per action یکی از روش های آنلاین برای قیمت گذاری و اندازه گیری اثر تبلیغ است که بر اساس یک اکشن(عمل) مشخص انجام می شود. مثلا یک فروش ، کیلیک، یا سابمیت کردن یک فرم و …

CPI

Cost per install یکی از انواع کمپین های CPA  است که برای اپلیکیشن ها استفاده می شود. CPI یک روش نوین برای قیمت گذاری است که به طور مشخص برای پیگیری تعداد نصب های یک اپلیکیشن بر روی گوشی های هوشمند به کار می رود.

هر چند که روش های قدیمی برای شما مفید باشند بهتر است همواره روش های جدید را نیز امتحان کنید. به طور متناوب داده ها را تحلیل کنید و خودتان را با تغییرات تازه وفق دهید. به یاد داشته باشید که مخاطب ها هم تغییر می کنند. چیزی که سال گذشته برای شما موثر بود ممکن است امسال دیگر کار نکند. مردم از دیدن چیزهای تکراری خسته می شوند و بازاریاب ها باید روش های تازه ای را پیش بگیرند که از بیهودگی هزینه ها جلوگیری کنند.

برگشت به فهرست موضوعات

اگر برای برپایی غرفه خود نیاز به مشاوره دارید می توانید با دپارتمان غرفه سازی ملل رسانه همرا باشید

ویدئو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ به معنای استفاده از ویدئو برای تبلیغ یا بازاریابی یک برند یا محصول است. ویدئو یکی از محبوب ترین فرم های محتوا در دنیاست. مردم از تماشای ویدئو لذت می برند و معمولا تماشای ویدئو راحت از خواندن یک نوشته است.

طبق گزارش هاب اسپات در حال حاضر بیش از 81% کسب و کارها در جهان از ویدئو مارکتینگ استفاده می کنند و 97% بازاریاب ها مدعی هستند که ویدئو می تواند به شناخت بهتر محصول توسط مشتری کمک کند.

علاوه بر مردم موتورهای جستجو هم ویدئوها را دوست دارند.استفاده از محتوای ویدئویی همراه با کلمات کلیدی، متا تگ توضیحات و یک عنوان مناسب میتواند به سئوی سایتتان کمک کند. کمپانی سیسکو پیش بینی می کند تا سال آینده 80 % تمام ترافیک اینترنت متشکل از محتوای ویدئویی باشد.

ویدئو یکی از بهترین راه ها برای نزدیک شدن به مخاطب است. با استفاده از استوری تلینگ (داستان گویی) و انتخاب رسانه مناسب می توانید به راحتی توجه مخاطبتان را جلب کنید و هر پیغامی را که دلتان میخواهد به گوش او برسانید.

روش های متنوعی برای استفاده از ویدئو مارکتینگ وجود دارد. در ادامه خدمات ما در حوزه ویدئو مارکتینگ به طور خلاصه بیان شده اند:

ویدئوی آموزشی

 • Tutorial
 • ویدئوی توضیحی( برای ساده کردن موضوعات پیچیده در ذهن مخاطب)
 • اطلاعات به روز صنعت

فرهنگ سازمانی(Company culture)

 • مانیفست برند(صحبت درباره ارزش ها و ماموریت برند)
 • رویدادها
 • مصاحبه

ساخت ویدئو درباره محصولات

 • نمایش ویژگی های محصول
 • نمایش طرز کار محصول
 • راه اندازی محصول (Launch)

توصیه ی دیگران (Testimonial)

 • توسط مشتری
 • توسط کارکنان

برگشت به فهرست موضوعات

بازاریابی وابسته (Affiliate marketing)

بازاریابی وابسته

Affiliate marketing  یا بازاریابی وابسته نوعی بازاریابی مبتنی بر عملکرد است که درآن یک کسب و کار به ازای هر بازدیدکننده یا مشتری که توسط دیگری آورده می شد به آن شرکت کمیسیون پرداخت می کند.

Affiliate marketing  دارای 3 هسته اصلی است:

تبلیغ کننده یا Merchant : منظور از تبلیغ کننده آن شرکتی است که محصولی را تولید می کند و میخواهد آن را بفروشد. Merchant میتواند یک شخص یا یک استارتاپ و یا یک کمپانی بسیار بزرگ باشد.

ناشر (Publisher): ناشر همان صاحب وبسایت است که با قرار دادن بنر محصولات در سایت خود، به فروش محصول کمک می کند.

مصرف کننده: کسانی که با کلیک بر روی لینک های افیلیت در سایت ناشر، محصول را می خرند.

برگشت به فهرست موضوعات

بازاریابی محتوا(Content marketing) :

بازاریابی محتوا

تولید محتوا یکی از موثرترین روش های درگیرکردن مخاطب است. یک محتوای مناسب، به سوالات ذهن مخاطب پاسخ می دهد و می تواند ایجاد اعتماد کند. محتوای خوب یک دارایی است زیرا زمینه گفت و گوی مشتری را با شما فراهم می کند. محتوا این توانایی را دارد که برای مخاطب یک تجربه خوب رقم بزند و او را مجبور کند که برای تجربه های خوب بعدی دوباره نزد شما بیاید.محتوای خوب نشان دهنده تخصص و تجربه شما در زمینه کاریتان است و به سئوی وبسایت نیز کمک می کند.

رایج ترین انواع محتوا عبارت اند از:

پست های شبکه اجتماعی: محتوایی که در شبکه های اجتماعی در قالب هایی مثل پست، استوری و … ارائه می شود.

بلاگینگ: شیوه ای از نوشتن اطلاعات در وب‌سایت است که معمولا با لحنی غیر رسمی و در قالب خاطره ارائه می شود.

 پادکست: مجموعه ای اپیزودیک از فایل های صوتی است که بیشتر به صورت گفتار درباره موضوعات گوناگون ارائه می شود.

اینفوگرافیک: محتوایی مرکب از تصویر و نوشته است که به بازنمایی سریع و شفاف اطلاعات درباره موضوعی واحد می پردازد.

ویدئو: یک برنامه، فیلم یا مجموعه ای از عکس های متحرک است که به صورت دیجیتالی ضبط می شود و می تواند با صدا یا بدون صدا باشد

برگشت به فهرست موضوعات

طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ:

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

هر کسب و کاری نقشه راه (Road map) خاص خود را دارد. اما به هر حال هر برنامه ای برای اینکه به نتیجه دلخواه برسد، نیاز به چهارچوبی صحیح دارد. ما با بررسی وضعیت مارکت شما و هم سو با سیاست های برندتان بهترین استراتژی ممکن را برای شما خواهیم نوشت. در ادامه نکاتی را به صورت مرحله به مرحله در خصوص ساختن استراتژی دیجیتال مارکتینگ خواهید خواند:

1) زمینه فعالیت کسب و کار (Context) : بررسی وضعیت کسب و کار نیازمند پاسخ به چند سوال است:

 • محیط فعالیت شما چه مشخصاتی دارد و چقدر ممکن است دستخوش تغییر شود؟
 • کار شما چیست و چرا مهم است؟ چه چیزی به کسب و کار شما ارزش می دهد؟
 • مشتریان شما چه کسانی هستند و چه نیازها و خواست هایی دارند؟
 • رقبای شما چه کسانی هستند؟ چه موانع و فرصت هایی در رقابت دراید؟

پاسخ به بعضی از سوالات بالا ممکن است نیازمند تحقیقات بازار جدی باشد.

2) ارزش قابل معامله (Value exchange):  ارزش پیشنهادی کسب و کار (Proposition value) به نوعی مهم ترین ارزش یکتایی است که شرکت شما به بازار ارائه می کند. این ارزش در واقع ان چیزی است که فراتر از یک محصول یا خدمت به مشتریان خود ارائه می کنید. یکی از مهم ترین اهدافی که در بازاریابی محتوا نیز دنبال می کنیم، فرموله کردن همین ارزش ها در قالب محتواست.

3) آبجکتیوها (Objectives) : قبل از تعیین هر هدفی 4 عنصر مهم باید مورد بررسی قرار گیرند:

 • اهداف یا آبجکتیوها:

در پی رسیدن به چه چیزی هستید؟

چطور متوجه می شوید که موفق شده اید؟

آبجکتیوها باید مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دسترس و دارای زمان باشند. مثلا افزایش فروش به میزان 10 درصد طی سه ماه.

 • روش ها یا تاکتیک ها:

ابزارها و روش هایی که برای رسیدن به آبجکتیوها مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا ساخت صفحه اینستاگرام و ایمیل مارکتینگ

 • شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) :

سنجش این که آیا تاکتیک ها در رساندن شما به آبجکتیوها موفق هستند یا نه. مثلا تعداد فالوئر، پست و کامنت. شرکت ها از KPI  استفاده می کنند تا میزان موفقیت خود در رسیدن به اهدافشان را ارزیابی کنند و با تقویت نقاط ضعفشان بتوانند به نتایج بهتری برسند و در آینده تصمیمات بهتری بگیرند.

 • اعداد هدف (Targets):

اعدادی که باید به آن ها برسیم. مثلا جذب 200 فالوئر در هفته و دریافت 2 کامنت به ازای هر 200 فالوئر.

4) تاکتیک ها و ارزیابی (Tactics and evaluation) :

وقتی آبجکتیوهای های شما مشخص شده باشند، ابزارهای بسیاری برای استفاده شما در دسترس خواهند بود. آبجکتیوها و تاکتیک ها بهتر است پس از تعیین مورد ارزیابی قرار گیرند.

5) بهبود در حین انجام کار (Ongoing optimization) :

چابک و حساس بودن از ویژگی های یک استراتژی خوب در بازاریابی است. بازاریاب باید بتواند هر یک از اجزا و روش ها را به محض یافتن جایگزین بهتر بهبود ببخشد تا نتایج بهتری حاصل کند.

در این ارائه راجع به انواع خدمات ما در حوزه دیجیتال مارکتینگ خواندید. . تشخیص اینکه کدام یک از این روش ها برای پلن شما مناسب است، بر عهده مشاورین دیجیتال مارکتینگ است. بعد از مشاوره با ما میتوانید آمیخته ای از این راهکارها را دریافت نمایید و به هدف مورد نظر خود در تبلیغات دست پیدا کنید. برای این کار کافیست با ما تماس بگیرید.

برگشت به فهرست موضوعات